مهندس مالکی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان گفت: امسال پیش بینی می شود 276 تن پسته خشک از باغات شهرستان برداشت گردد.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی نهبندان مالکی با اعلام این خبر افزود : سطح زیر کشت پسته در شهرستان 2232 هکتار می باشد که 552 هکتار آن بارور و 1680 هکتار غیر بارور است .
وی ادامه داد: تاریخ برداشت از نیمه شهریور ماه تا اواخر شهریور بسته به نوع رقم متفاوت است و مهترین ارقام کشت شده احمد آقایی،کله قوچی،سفید پسته، فندقی و اکبری می باشد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با اشاره به تغییرات جوی و اثراتی که روی محصول امسال داشته تصریح کرد: بارندگی های نامناسب در زمان تلقیح و همچنین طوفان سبب کاهش 35 درصدی این محصول شده است .
مهندس مالکی اظهار کرد: در شهرستان تعداد بهره بردار این محصول 750 خانوار بوده و پیش بینی می شود مبلغ 330 میلیارد ریال عاید پسته کاران شهرستان شود.
ایشان در ادامه افزودند: یک واحد ترمینال ضبط پسته در روستای چاهداشی، عملیات پوشت کنی و سورت را انجام می دهند و در آینده ای نزدیک یک واحد دیگر در منطقه سهل آباد راه اندازی خواهد شد.به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی شهرستان نهبندان : اولین جلسه ستاد هماهنگی کشت محصولات پاییزه با حضور مهندس مالکی مدیر جهاد کشاورزی ، مهندس عصمتی پور رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی سازمان ،روسای ادارات تابعه ، کشاورزان و تشکهای بخش کشاورزی در محل نماز خانه جهاد کشاورزی برگزار گردید.
در این جلسه در خصوص کاشت محصولات پاییزی نظیر گندم ،جو ، کلزا و همچنین تامین نهاده های کشاورزی و تامین سوخت ماشین الات کشاورزی تصمیم گیری شدبه گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی نهبندان : در پنجمین روز از هفته دولت همزمان از پروژه آبیاری کم فشار (چاه سهل کشت،فرزان و قانونی) با حجم عملیات 106 هکتار و اعتباری بالغ بر 775 میلیون تومان بهره برداری رسید.به مناسبت هفته دولت با حضور استاندار خراسان جنوبی ،ریاست سازمان جهاد کشاورزی و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی 4 طرح گلخانه ای افتتاح شد. این مجتمع گلخانه ای با اعتباری بالغ  بر 2 میلیارد و 270 میلیون تومان با ظرفیت سالیانه 400 تن به بهره برداری رسید و زمینه اشتغال 12 نفر به طور مستقیم و 20 نفر بطور غیر مستقیم فراهم کرده است . در چهارمین روز از هفته دولت طرح پرورش شتر شیری اقای غلامحسین مالکی با سرمایه گذاری۱۸۷۸ میلیون ریال با هدف تولید سالیانه ۱۸ تن و اشتغال مستقیم ۲ نفر و ۴ نفر بطور‌غیر مستقیم به بهره برداری رسیدبازدید امروز19
بازدید دیروز52
بازدید هفته130
بازدید کل60357